Świnica 2301 m n.p.m. - 12.10.2014

Świnica w liście najwybitniejszych szczytów Tatr zajmuje bardzo wysokie 8 miejsce. Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest owa "wybitność" napiszę w skrócie, że jest to liczba określająca na ile szczyt wyróżnia się ze swojego otoczenia.

Jakże wielkie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem, że nie ma jeszcze na naszej stronie żadnej fotorelacji z wyprawy na Świnicę. Z racji tego, że prognozy na ten weekend zapowiadały się optymistycznie, postanowiliśmy zmienić ten stan rzeczy. Wybraliśmy trasę prowadzącą z Kuźnic przez Halę Gąsienicową - Czarny Staw Gąsienicowy - Zawrat (2159 m n.p.m.) i kończąc rzecz jasna na Świnicy (2301 m n.p.m.). Następnie wróciliśmy do Kuźnic przez Przełęcz Świnicką (2051 m n.p.m.) i Halę Gąsienicową.

Niestety, nie obeszło się bez małego incydentu. W drodze z Zawratu na Świnicę spadł nam w przepaść aparat fotograficzny. Teren nie był mocno eksponowany, więc mieliśmy jeszcze nadzieję na jego odnalezienie. Po ponad godzinie czasu, gdy już zrezygnowaliśmy z poszukiwań, nagle w trawie zamigotała kartę pamięci z naszego aparatu. Tak więc w tym całym nieszczęsciu przynajmniej zdjęcia się zachowały :) Z samego szczytu fotografie są już dużo gorszej jakości, ponieważ robione były aparatem z komórki.

Podsumowując, pogoda nam dopisała, samopoczucie było wyśmienite, a pomimo strat w sprzęcie humor w ogóle nas nie opuszczał. Świnica została zdobyta o godzinie 12:28 - niestety, ale o tej godzinie były tu już tłumy. Przy zejściu co chwilę musieliśmy kogoś mijać, a ludzie, którzy byli wolniejsi nie zawsze ochoczo nas puszczali. No ale coś za coś. Pomimo tego uwielbiam Tatry i już nie mogę się doczekać aby tu wrócić.

relacja: Tomasz Wójtowicz


Komentarze(4)


Dodaj komentarz


image

baca hej | 2014-10-18 02:38:25
image #1

piykne kozicki

dariel | 2014-10-19 11:03:18
image #2

robilem to samo w lipcu ,bylo super..,. jak zwykle piekne fotki pozdr,..

kubuś | 2014-10-19 17:31:21
image #3

Zdjęcia bardzo ładne i wszystko fajnie, ale pamiętam, że jak byłem mały i wchodziłem tą trasą, to już od Murowańca naprawdę się bałem!

Wojciech. | 2014-10-23 23:23:44
image #4

Widoki cudne, a komórka dała radę.

Success
Komentarze

Komentarz

Wpisz swój nick i treść komentarza a nastepnie kliknij dodaj.