Pieniny Spiskie - 27.04.2008

Pieniny Spiskie wraz z Pieninami Właściwymi oraz Małymi Pieninami stanowią razem jedno z najefektowniejszych pasm górskich w Polsce - Pieniny. Niestety, są one niedoceniane, a przeciętnemu turyście mało znane. Tymczasem każdy, kto spróbuje je poznać, zrozumie, iż posiadają one atuty, niespotykane w innych górach Polski. Trasa mojej wycieczki rowerowej była następująca: Nowy Targ-Łopuszna-Nowa Biała-Krempachy-Dursztyn-Pieniny Spiskie-Niedzica-Now Targ. Całość liczy 56 km, z czego około 12 km prowadzi głównym pasmem Pienin Spiskich (czerwonym szlakiem turystycznym). Bierze on swój początek w Dursztynie- najmniejszej i zarazem najpiękniej położonej wsi polskiego Spisza, natomiast kończy się przy słynnym zamku w Niedzicy. Oczywiście nie musze dodawać, że przemierzając na rowerze całe pasmo Pienin Spiskich nie spotkałem żywej duszy. Po około 3 km od Dursztyna osiągamy najwyższy szczyt - Żar (879 m.n.p.m). Od tego momentu wycieczce naszej towarzyszyć będą wspaniałe panoramy na wszystkie strony świata - od południa widok na Tatry i Magurę Spiską, na północy rysuje się praktycznie cały masyw Gorców, u podnóża których leży Jezioro Czorsztyńskie. Im bliżej Niedzicy tym widoki stają się coraz rozleglejsze. Z malowniczej Polany Cisówka naszym oczom ukazują się także Pieniny Właściwe i Małe, Beskid Sądecki, a na najbliższym planie, przedzielone taflą jeziora, zamki w Czorsztynie i Niedzicy. Możecie mi wierzyć, że w całych polskich górach trudno o wymowniejszą panoramę.


Komentarze(9)


Dodaj komentarz


image

Piotrek | 2010-08-12 11:49:49
image #1

Bardzo fajna trasa,jechałem tą trase 2 tygodnie temu,tylko w przeciwnym kierunku. Również nikogo nie spotkałem,cudowna cisza!

Zofia | 2010-08-12 11:50:03
image #2

Zdjęcie zamku nadaje się na okładkę pięknych baśni. Panorama Tatr jest specjalnie dla mnie ! Dziękuję za zdjęcia - a Bacy za pozdrowienia, które serdecznie odwzajemniam.Nasze komentarze stały się forum spotkań tych, którzy mają wspólne ulubienia - góry i zdjęcia Pana Roberta.

jozin | 2010-08-12 11:50:23
image #3

W relacji pt. Rowerowa wyprawa na Słowację 29.04.2007 twórca strony powiedział że nie długo strona główna zmieni swoje oblicze.......... minął rok czasu i ja osobiście nie zauważyłem żadnych zmian. Co sie stało ? A może ktoś zauwazył jakieś zmiany jeżeli tak to proszę o swoje spostrzeżenia.

tomcio2310 | 2010-08-12 11:50:35
image #4

No stronka miała zmienić swoje oblicze ale niestety były i w sumie nadal są pewne problemy :/ wiec w najbliższym czasie nic sie nie zmieni Pozdrawiam

Sebastian | 2010-08-12 11:50:46
image #5

super masz tam w Nowym Targu. Gdyby w okolicy Łodzi były takie klimaty...ale nie są więc chętnie oglądam Twoje zdjęcia i opisy wypraw dłuższych i króciutkich, bo dla mnie nawet do Krakowa jest daleko. Pozdrawiam i czekam na kolejne relacje, które na pewno przeczytam i obejrzę. Pozdrawiam i podziwiam widoki narazie przez internet

baca hej | 2010-08-12 11:50:57
image #6

Rodacy! Weterani! Młodzieży! Rozsiani po całej Polsce i świecie Pochylmy głowy w zadumie i skupieniu, mając serca przepełnione pamięcią i wdzięcznością dla Tych, których już tu z nami nie ma. Do Was wołam! Do Was wołam bracia i siostry! WZYWAM WAS DO APELU dariel,mt,ewa,Majra,margo,Justynkaaa,PabloNT,Marek,Justi,dorota,,Mariola,wanda,Jurek,Kasia,Katja,amk,Misiek-Michał,unias,Nigger,zosia,nowotarzanin,aga z sosnowca,ZM. S.,sąsiadka była, DJ Buhh,tola,katrin,wiolakasia / barcice,krzych, Justyna,wadowice,bandi,RG,POLEGLI NA POLU CHWAŁY.Karolusia,Sebastian,iwona,wer,as,Paulina,ByQ,Meg,Fulwia,Karola,ślązak,aniołek,eustachy,karolka,góral,K,Sebastian z Łodzi,Katusia,taternik,taternik,mf,rybciorak,amator,matys,sarenk,Marta,POLEGLI NA POLU CHWAŁY.Patryk,MARIUSZ,Eustachy,marcin,anonim,olusia,aggusiaa,Dominika,Justyś,Gośka,Dawid,NOWY !,czesiek,dariel,wioleta,Gośka,dziku,dana,Roman,sebek,Sławek,s@chem,MADZIULA,piotr,milosnik gor,Magda,Kasiunia ,bokser,Justkaaa,aluśka,Anna,zuzia,POLEGLI NA POLU CHWAŁY.krysMarta K.tyna,Olaf,hoduś,hoduś,jolka,podhale-nowytarg.net,waldemaro,Ceper,pchela,doriis,Agnieszka,M,Teściowa,sąsiadka,sąsiadka,MONIKA,Dawid z Bobowej,gnom,gnom,barbi,Ania W,ataga,sąsiadka po podstawówce była,Katusia,POLEGLI NA POLU CHWAŁY. ps: pozdrawiam serdecznie panią Zofię i oczywiście Karolinkę a czemu cię tu nie ma?

wujek i tomcio2310 | 2010-08-12 11:51:24
image #7

DO FULWII! Przepraszamy Cię za zniknięcie Twojego komentarza do tej galerii. Jeszcze wczoraj go miałem przyjemnośc przeczytać, tymczasem po kilku godzinach z niewyjasnionych przyczyn po prostu zniknął. Mamy nadzieję, że taka sytuacja nie powtórzy sie juz więcej. Jeśli masz ochotę, to możesz go powtórzyć. W każdym bądź razie przepraszamy!

fulwia | 2010-08-12 11:51:38
image #8

Tak bywa, wirtualny świat kieruje się swoimi regułami i czasami żyje wbrew nam Chciałam uświadomić Bacy, że Apel Poległych w moim przypadku był bardzo na wyrost i obiecałam częściej tutaj zaglądać, z której to obietnicy mam zamiar się wywiązać. Pozdrawiam serdecznie

baca hej | 2010-08-12 11:51:50
image #9

eee.co to jo mioł.e.pedzieć.a wiym.i bardzo mnie ciesy wiycie fakt ze choć jedna osoba wstała zmartwych.a juz zech myśloł ze ten apel to se mogem wsadzic.i jesce chcem przyrzec ze nie bedem.ale to juz nie bedem.na mój dusiu nie bedem wklejał tekstu.bo wicie co sie porobiło kruca.a swoją drogą to powinien być podgląd.no ale nima.Karolinko!

Success
Komentarze

Komentarz

Wpisz swój nick i treść komentarza a nastepnie kliknij dodaj.