Bieg na Szymoszkową z Justyną Kowalczyk - 22.09.2012

Nie ukrywamy, że możliwość wspólnego startu z jedną z najlepszych biegaczek narciarskich w historii przyciągnął nas do Zakopanego jak magnes. O zawodach, których oficjalna nazwa to ”I Amatorski Bieg Górski Mila Szymoszkowej”, dowiedzieliśmy się dzień wcześniej, mimo to decyzję o starcie podjęliśmy bez wahania ;-)
W biegu o długości 1400m i aż 250m różnicy wzniesień udział wzięło 39 zawodników. Najszybszym okazał się 11-krotny mistrz Polski w biegach górski Andrzej Długosz, który na szczycie Szymoszkowej stanął w niecałe 9 minut. Justyna Kowalczyk zajęła 7 miejsce (oczywiście wygrała wśród kobiet) z czasem 10:37. Na tym tle nasze wyniki w okolicach 14 minut i miejsce nieco niżej środka stawki wydają się całkiem przyzwoite. Natomiast rzeczywistość jest zgoła inna – i mamy tego świadomość.
Niemniej imprezę traktujemy jako świetną zabawę i przygodę do wspominania przez całe życie.

Większość zdjęć dzięki uprzejmości Pani Anny Karpiel-Sembereckiej z serwisu watra.pl. Dziękujemy!