Rowerem Dookoła Jeziora Czorsztyńskiego – 04.07.2009

Jedna z obowiązkowych tras rowerowych w naszym regionie. Pokonujemy ją w całości przynajmniej raz w sezonie, natomiast kilkanaście razy przejeżdżamy niektórymi jej fragmentami. Po drodze wiele znanych obiektów architektury (m.in. kościół w Dębnie, zamek w Niedzicy, zapora na Dunajcu), a także mnóstwo kapitalnych miejsc widokowych. Nasza trasa przedstawia się następująco: Nowy Targ-Łopuszna-Nowa Biała-Frydman-Falsztyn-Niedzica-Sromowce Wyżne-Czorsztyn-Maniowy-Dębno-Nowy Targ. Razem 63 km, co przeciętnemu kolarzowi-amatorowi zajmuje około 3 godzin jazdy. Po drodze dwa dość wymagające podjazdy ( Falsztyn i Czorsztyn), które też dodają uroku tej trasie. Jedyną uciążliwością jest spory ruch samochodowy, zwłaszcza na odcinku Kluszkowce-Nowy Targ. Generalnie polecam gorąco tę wycieczkę. Jeśli nie możecie przemierzyć jej na dwóch kółkach, to koniecznie zróbcie to autem. Wrażenia gwarantowane!


Komentarze(2)


Dodaj komentarz


image

baca hej | 2010-08-13 11:43:13
image #1

eeee.co to jo mioł godać.piyknie tam wis kielo cud.zamecek tyz piykny.byłek tam ze sto razy ale mogem byc ze śto cterdziesci.bo tak tam ładnie ze az hej.Tomusia widzem ze nie było.cosik odstaje od reśty.leniwiec jeden.pracuje pewnie.sieci robi.ale wicie nie takie dla rybaków cy dla pajonków.tylko takie jakiesi inse co sie wyznać w nich ni mozno.nie bedem dzisio duzo pisoł bo sie śpiesem ale zdjencia sie mi widzom.zamek tyż.hej.

Staszek Debski | 2010-08-13 11:43:41
image #2

Pochodze z Kluszkowiec a mieszkam za WIELKA WODA. Tesknie do tych miejsc mojego dziecinstwa. Az milo zobaczyc te wspaniale strony na ekranie Komputera. Po 30 latach chce zobaczyc to chociaz przez chwile. Stasze D.

Success
Komentarze

Komentarz

Wpisz swój nick i treść komentarza a nastepnie kliknij dodaj.