Koprowy Wierch (2367 m n.p.m.) – 20.09.2009

Koprowy Wierch, mimo swojej dość znacznej wysokości oraz z uwagi na fakt położenia w samym sercu słowackich Tatr Wysokich jest szczytem stosunkowo łatwym do zdobycia. Właśnie dlatego na tę wycieczkę udało się nam z Marcinem namówić rekordową liczbę uczestników. Dla każdego z dwunastoosobowej grupy był to pierwszy wypad na Koprowy Wierch. Początek naszej eskapady miał miejsce w Szczyrbskim Jeziorze, oddalonego od Nowego Targu o godzinę jazdy (72km). Na początek pokonaliśmy płaski odcinek do Popradzkiego Stawu, a stamtąd już w iście wysokogórskiej scenerii stopniowo nabieraliśmy wysokości, by po niespełna 2.5 h stanąć u progu największego jeziora w Tatrach Słowackich, czyli Wielkiego Stawu Hińczowego. Od tego momentu rozpoczęła się zasadnicza część wspinaczki. Najpierw osiągnęliśmy Wyżnią Koprową Przełęcz (2180m), skąd pozostał nam do przemierzenia ostatni odcinek w drodze na szczyt. Z Koprowego Wierchu roztacza się niezwykła panorama, zwłaszcza na leżący w dole Wielki Staw Hińczowy oraz znajdujący się na wyciągnięcie ręki masyw Mięguszowieckich Szczytów. Nastrój wycieczki zmąciła nieco spora ilość turystów, lecz i tak do niechlubnego rekordu z polskich szlaków było bardzo, bardzo daleko. Dopisała także pogoda, dzięki której pokonanie 21 km trasy nie było dla nas aż takim wysiłkiem. To już chyba ostatnia tegoroczna wycieczka w Tatry. Z niecierpliwością czekamy teraz na bajeczne barwy gorczańskiej i podhalańskiej jesieni.


Komentarze(5)


Dodaj komentarz


image

martin | 2010-08-02 12:32:59
image #1

To była bardzo fajna wycieczka z uwagi na fajną ekipe i niesamowite widoki.

zuzanna | 2010-08-02 12:33:09
image #2

Obserwuję Wasze wycieczki, przepełnia mnie zachwyt i pozytywna zazdrość,macie tak blisko te cudowne góry... Ja dopiero zaczynam \"eksplorację\" Tatr, byłam po raz pierwszy i nawet całkiem nieźle mi poszło na szlaku od Palenicy, poprzez Dolinę Pięciu Stawów, Zawrat, Świnicę, Kasprowy do Murowańca, stwierdziłam, że \"nadaję się\" heheTo cudowne uczucie oglądać Wasze zdjęcia i wiedzieć, rozpoznawać miejsca gdzie jesteście, choć to zaledwie maleńki ułamek tego co tam jeszcze na mnie czeka Pozdrawiam Was serdecznie

baca hej | 2010-08-02 12:33:22
image #3

noo.wis.z takom ekipom to mogem wsyndzie iśc.pozdrawiom syćkich co tam byli.nie bedem z osobna.niby taka górecka wicie a jak ładnie i fajnie musiało być.jo tam nie był ale jo wiym.diabli nadali tom szwecje.psia mać.na tyluch wycieckach bym już był.a....popatrz se popatrz.piykne fotki.widoki.szlak.i te gemby uśmiechniente.co trza więcej.pogody.ale ta zawsze jest jak oni idą.ech.pa.dzieci moje.

dariel | 2010-08-02 12:33:37
image #4

piekne fotki,wspaniaala wyprawa,.,. warto byloby z taką ekipą sie wybrac.., pozdr..,

Free | 2021-02-25 20:55:44
image #5

Ostatnia fotka chyba nie z tej wycieczki :)

Success
Komentarze

Komentarz

Wpisz swój nick i treść komentarza a nastepnie kliknij dodaj.